Wakacyjne, ciepłe miesiące sprzyjają zwiększonej aktywności na świeżym powietrzu. Warto w tym czasie zadbać o to, by nic nie ograniczało naszego ciała! Osoby noszące okulary, w okresie letnim mogą pomyśleć o skorzystaniu z soczewek kontaktowych.

Atuty używania soczewek latem

Soczewki pozwolą nam na swobodne uprawianie sportów: jazdy na rowerze, biegania, grania w siatkówkę plażową, czy wspinaczkę górską. Dzięki temu możemy zapomnieć o wielu problemach, m.in.:

  • możemy nosić wymarzone okulary przeciwsłoneczne,
  • wygodnie założymy kask do jazdy na rowerze czy okulary do pływania,
  • nasze soczewki nie zaparują tak jak okulary co utrudnia widoczność,
  • nie musimy dbać o czystość szkieł (odbite linie papilarne, czy zatłuszczenia to duży problem),!

 

Pomyśl o odpowiedniej ochronie wzroku

Oczywiście latem powinniśmy odpowiednio dbać o wzrok, szczególnie przy używaniu soczewek. W przypadku, kiedy wybierzesz aktywność w basenie, do pływania użyj specjalnych okularów – ochronią Twoje oczy przed dostaniem się do nich drobnoustrojów.

Drugim problemem są wysokie temperatury, które mogą spowodować większe przesuszanie się oka oraz soczewki. Będzie to znacząco wpływać na poziom komfortu korzystania z soczewek. W przypadku nadmiernej suchości odczujemy tzw. efekt piasku w oku, spowodowany tarciem powieki o soczewkę. Możemy mu zapobiec używając sztucznych łez – kropli do oczu, które wspomogą proces nawilżenia oka. Jeśli dotyczą Cię powyższe objawy odpowiednie krople kupisz w każdej aptece oraz dobrych sklepach optycznych. Pamiętaj, aby wybierać te, które mogą być stosowane z soczewkami.

Trzecia sprawa, o której należy pamiętać, to noszenie okularów przeciwsłonecznych. Zadbajmy w okresie letnim o zakup u optyka okularów, które będą miały profesjonalny filtr UV. Ochronią one nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Okulary przeciwsłoneczne świetnie uzupełniają się z soczewkami. W efekcie stosowanie obu form ochrony Twoje oczy będą odpowiednio zabezpieczone, a Ty będziesz mieć pełną swobodę działania.

Zastanawiasz się, jakie soczewki wybrać podczas wyjazdu na urlop? W tym czasie najbardziej polecamy soczewki jednodniowe – zakładasz je rano, a wieczorem zdejmujesz i wyrzucasz. Unikasz tym sposobem zabierania na urlop całego zestawu akcesoriów pielęgnacyjnych.