Soczewki dwutygodniowe

MonoVision Ultra HD light 3 sztuki

MonoVision Ultra HD light 3 sztuki

Cena od: 49,50 zł za 3 szt.

MonoVision Ultra HD light 3 sztuki WYPRZEDAŻ

MonoVision Ultra HD light 3 sztuki WYPRZEDAŻ

Cena od: 22,49 zł za 3 szt.

Acuvue Oasys 6 sztuk

Acuvue Oasys 6 sztuk

Cena od: 65,99 zł za 6 szt.

Acuvue Oasys for Astigmatism 6 sztuk

Acuvue Oasys for Astigmatism  6 sztuk

Cena od: 106,20 zł

Acuvue 2 - 6 sztuk

Acuvue 2 - 6 sztuk

Cena: 57,88 zł było: 64,99 zł

Optima FW (SofLens 38) 6 sztuk

Optima FW (SofLens 38) 6 sztuk

Cena od: 51,29 zł za 6 szt.

Acuvue Oasys 12 soczewek

Acuvue Oasys  12 sztuk

Cena od: 119,99 zł za 12 szt.

Acuvue Oasys 24 soczewki

Acuvue Oasys  24 sztuki

Cena od: 239,98 zł za 24 szt.

ACUVUE OASYS with Transitions 6 soczewek

ACUVUE OASYS with Transitions 6 soczewek

Cena od: 116,10 zł za 6 szt.

Dlaczego wybrać soczewki dwutygodniowe?

Soczewki kontaktowe stały się regularnym zamiennikiem dla okularów i coraz więcej osób przekonuje się co do ich zalet - badania wskazują na to, że około 200 milionów ludzi na ziemi korzysta z tej formy korygowania wzroku. Warto dołączyć do tej grupy lub, jeśli korzysta się już soczewek jednodniowych czy miesięcznych, spróbować soczewek dwutygodniowych. Ta opcja to zdecydowanie pogodzenie tych dwóch koncepcji - jeśli codzienne wymienianie szkieł korekcyjnych wydaje się zbyt kłopotliwe, ale wrażliwość oczu nie pozwala na korzystanie z modeli przeznaczonych do miesięcznej eksploatacji, wybór wydaje się prosty.Będą nim soczewki na dwa tygodnie, dzięki którym wygodnie można skorygować swoją wadę wzroku, przy okazji pozwalając oku oddychać. Aby higienicznie korzystać z wymiennych szkieł korekcyjnych, trzeba zaopatrzyć się w płyn do soczewek oraz odpowiednie pojemniki, w których w nocy przechowuje się soczewki. W naszej ofercie mogą znaleźć Państwo soczewki dwutygodniowe znanych i szanowanych firm: MonoVision, Johnson & Johnson czy Bausch & Lomb.

Dlaczego soczewki są lepsze od okularów?

Szkła korekcyjne na dwa tygodnie są dostępne w bardzo wielu typach - występują modele o sferycznych, torycznych czy progresywnych właściwościach. Można także zdecydować się na dwutygodniowe soczewki kolorowe, dzięki którym łatwo i przyjemnie można zmienić barwę swojej tęczówki, tym samym poddać swój wizerunek sporej metamorfozie. “Soczewkowcy” i miłośnicy okularów często lubią podyskutować sobie na temat tego, który sposób korekcji wzroku jest lepszy. Argumenty za wyższością soczewek są jednak przytłaczające - łatwiej uprawiać w nich sport; “kontakty” nie odbijają refleksów światła, nie zaparowują się wraz z przejściem z jednego pomieszczenia do drugiego o innej temperaturze oraz nie są zalewane tak łatwo przez deszcz jak okulary. Bardzo ważną kwestią jest także pełne pole widzenia, które w soczewkach nie jest ograniczone szerokością szkła oraz oprawkami. Kolejnym elementem jest sprawa wygody i wizerunku - w soczewkach łatwiej zapomnieć o swojej wadzie wzroku oraz według niektórych bez okularów wygląda się po prostu lepiej, tym samym udziela się większa pewność siebie.

Higiena i bezpieczeństwo

Niektórym ubieranie soczewek sprawia na początku pewien problem - odruch bezwarunkowy, jakim jest zaciśnięcie powieki wraz z próbą umieszczenia jakiegoś obiektu w oku, jest bardzo naturalny i przez pierwsze dni może nie pozwolić na wygodne założenie szkieł korekcyjnych. Nie od razu Paryż jednak zbudowano - po tygodniu zakładanie soczewek będzie proste niczym bułka z masłem. Przed przystąpieniem do tej czynności należy pamiętać o umyciu i zdezynfekowaniu rąk, warto też wlać kilka kropel płynu do soczewki przed jej założeniem. Ważne jest regularne, codzienne wymienianie płynu w pojemnikach do soczewek, aby nie gromadziły się w nich różne tłuszczowe i białkowe zanieczyszczenia. Stosowanie się do zasad przydatności do użytku soczewek to kolejna kluczowa kwestia - jeśli soczewki są przeznaczone na dwa tygodnie, właśnie przez taki czas powinny być używane. Gdy termin minie, trzeba bezwarunkowo wyrzucić zużytą parę soczewek i wyjąć kolejną z blistra. Dzięki zachowaniu takich podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa, używanie soczewek jest proste, łatwe, wygodne i zdrowe.

Soczewki dobre na wyjazd

Nawet gdy używa się na co dzień okularów, czasem przychodzi okres wzmożonej aktywności, kiedy to okulary mogą okazać się nieporęczne. Wypad w góry, energetyczne wakacje, biwak pod namiotem to miejsca, gdzie łatwo o stracenie czy zgniecenie swoich okularów. Soczewki za to zapewnią olbrzymią wygodę i pełen luz podczas nawet najbardziej szalonych aktywności. Skoki do wody, windsurfing czy wspinaczka świetnie się sprawdzą wraz dobrze dopasowanymi szkłami kontaktowymi, które umożliwią pełne pole widzenia i dodadzą sportom naturalnego luzu i lekkości. Soczewki dobrych firm, takich jak Bausch & Lomb, wykonane są z bardzo bezpiecznego miksu silikonowo-hydrożelowego - oko odziane w takie klasowe szkła kontaktowe może swobodnie oddychać i jest odpowiednio nawilżone.