Cena

  • 17,00 zł - 37,00 zł

Pojemność

Opti-Free

Alcon Opti Free Pure Moist 300

Opti Free Pure Moist 300

Cena: 37,00 zł

Alcon Opti-free Express 355 ml

Opti-free Express 355 ml

Cena: 36,00 zł

Alcon OPTI-FREE Pure Moist 90 ml

OPTI-FREE Pure Moist 90 ml

Cena: 17,00 zł

Produkty marki Opti-Free

Przy stosowaniu soczewek kontaktowych, kluczowe jest zadbanie o przechowywanie ich w higienicznych warunkach. Pomaga w tym wielofunkcyjny płyn do soczewek, który w codziennej pielęgnacji pełni funkcję dezynfekcyjną, nawilżającą i ochronną, a także służy do przechowywania soczewek w sterylnych i bezpiecznych warunkach. Produkty proponowane przez markę Opti-Free dedykowane są miękkim soczewkom, do których zaliczają się nowoczesne modele silikonowo-hydrożelowe.

Aby uniknąć poczucia dyskomfortu przy noszeniu soczewek kontaktowych, należy regularnie dbać o to, aby z ich powierzchni bardzo dokładnie usuwać białka, lipidy i wapnia, obecne w filmie łzowym.  Zaniedbania w tej kwestii mogą prowadzić nawet od infekcji oczu. Dzięki regularnemu stosowaniu płynów, które mają działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, ryzyko takich zachorowań maleje.

W płynach marki Opti-Free zawarte składniki, które powodują nawet kilkunastogodzinne nawilżenie soczewki.  Po ich całonocnym przechowywaniu w tym produkcie, a dodatkowo przemyciu tuż przed ich założeniem, zarówno sam proces nakładania soczewki, jak i całodniowe noszenie będzie wyjątkowo komfortowe.

 Kto jest producentem?

 Marka Opti-Free należy do konceru Alcon, będącą jedną z największych firm na świecie w branży okulistycznej – produkuje różnorodne artykuły do pielęgnacji i ochrony oczu. Firma ta funkcjonuje na rynku już ponad siedemdziesiąt lat, łącząc doświadczenie z innowacyjnością. Efektem połączenia jest powstanie produktów naprawdę wysokiej jakości.

 Dlaczego warto wybrać Opti-Free?

 Producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom dotyczącym bezpieczeństwa, wysokiej jakości w przystępnej cenie, tworząc linię Opti-Free. Produkty z tej serii są dopasowane do różnych potrzeb Klientów, dlatego stały się jednymi z najpopularniejszych preparatów na polskim rynku. Są bardzo skuteczne w usuwaniu osadów białkowych i dezynfekcji, a jednocześnie wpływają na komfort noszenia soczewek poprzez ich odpowiednie nawilżenie, dlatego niwelują uczucie suchości oka.

Produkty Opti Free dostępne są w różnych pojemnościach, co jest odpowiedzią na potrzeby tych, którzy noszą soczewki codziennie, jak i tych, którzy decydują się na to sporadycznie – preparat powinien zostać zużyty w ciągu trzech miesięcy od otwarcia, a różne pojemności ograniczają straty produktu. Zadbano przy tym o optymalny stosunek ceny do jakości.

 Opti-Free Express – odpowiedź na potrzeby wrażliwych oczu

Najpopularniejszy z proponowanych produktów linii Opti-Free to rozwiązanie dla wrażliwych oczu. Wykorzystano w nim podwójnie aktywną formułę dezynfekcyjną 2D, która powstała w wyniku połączenia dwóch substancji czynnych, znanych pod nazwami polyquad i aldox. Dzięki temu w bardzo efektywny sposób oczyszcza soczewkę, nawet z osadów białkowych i lipidowych, a właściwości antybakteryjne i konserwujące tych substancji powodują, że po 6 godzinach w płynie, nawet miesięczne soczewki są jak nowe. 

Opti Free Pure Moist – 16-godzinne nawilżenie

 Dzięki zastosowaniu technologii HydraGlyde płyn do soczewek Opti-Free Pure Moist zapewnia nawilżenie soczewek nawet do 16 godzin! Dodatkowo formuła Moisture Matrix sprawia, że soczewki przechowywane i dezynfekowane tym płynem pokrywa dodatkowa warstwa nawilżająca, co zapewnia komfort, świeżość i czystość podczas ich wielogodzinnego noszenia i sprawia, że jest ono bezpieczne i higieniczne.

Wielofazowy system czyszczący usuwa osady białkowe i lipidowe. Płyn ten jest dedykowany w szczególności soczewkom silikonowo-hydrożelowym.

Jest on najczęściej polecany przez lekarzy, a to dzięki „poduszce wilgoci” regulującej optymalny poziom nawodnienia, co gwarantuje satysfakcję z korzystania z soczewek.