Soczewki kontaktowe

MonoVision MonoVision Ultra HD light 3 sztuki

MonoVision Ultra HD light 3 sztuki

Cena: 59,00 zł za 3 szt.

Soflens Daily Disposable - 30 soczewek

Soflens Daily Disposable - 30 soczewek

Cena: 49,00 zł za 30 szt.

All Vue Colors Premium - 2 soczewki

MonoVision All Vue Colors Premium - 2 sztuki

Cena: 48,00 zł było: 58,00 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 48.00 zł

MyDay 30 sztuk

MyDay 30 sztuk

Cena: 80,00 zł za 30 szt.

Johnson & Johnson Acuvue 1-Day Moist 30 sztuk

Acuvue 1-Day Moist 30 sztuk

Cena: 71,00 zł za 30 szt.

MonoVision Ultra HD Overnight ™ 3 soczewki

MonoVision Ultra HD Overnight ™

Cena: 89,00 zł za 3 szt.

MonoVision Daily GMA 30 sztuk

MonoVision Daily GMA  30 sztuk

Cena: 75,00 zł za 30 szt.

SEE L'EAU EyeCare Synergie 350 ml

SEE L'EAU EyeCare Synergie 350 ml

Cena: 55,00 zł

Alcon Dailies Aqua Comfort Plus 90 sztuk

Dailies Aqua Comfort Plus 90 sztuk

Cena: 157,00 zł za 90 szt.

Proclear 1 Day 30 sztuk

Proclear 1 Day 30 sztuk

Cena: 54,00 zł

Johnson & Johnson Acuvue Oasys 6 sztuk

Acuvue Oasys 6 sztuk

Cena: 77,99 zł było: 99,00 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 73.00 zł

SEE L'EAU EyeCare Comfort+ 360 ml

SEE L'EAU EyeCare Comfort+ 360 ml

Cena: 28,00 zł

Alcon Dailies Total1 30 sztuk

Dailies Total1 30 sztuk

Cena: 98,00 zł było: 129,00 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 98.00 zł

MonoVision All Vue Colors - 2 sztuki

MonoVision All Vue Colors 2 sztuki

Cena: 45,00 zł było: 54,00 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 45.00 zł

DailY MAN Extreme™ - 30 soczewek

DailY MAN Extreme™ - 30 soczewek

Cena: 89,00 zł za 30 szt.

SEE L'EAU EyeCare GP Cleaner 240 ml

SEE L'EAU EyeCare GP Cleaner 240 ml

Cena: 38,00 zł

PureVision 2 6 soczewek

PureVision 2 6 sztuk

Cena: 98,00 zł

Alcon Dailies Aqua Comfort Plus 30 sztuk

Dailies Aqua Comfort Plus 30 sztuk

Cena: 60,00 zł za 30 szt.

MonoVision All Vue Colors Soft - 2 sztuki

MonoVision All Vue Colors Soft 2 sztuki

Cena: 45,00 zł było: 54,00 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 45.00 zł

Proclear 1 Day multifocal 30 szt

Proclear 1 Day multifocal 30 szt

Cena: 85,00 zł za 30 szt.

Johnson & Johnson Acuvue 2 - 6 sztuk

Acuvue 2 - 6 sztuk

Cena: 65,00 zł za 6 szt.

Johnson & Johnson Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism 30 szt.

Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism  30 sztuk

Cena: 83,00 zł

SEE L'EAU EyeCare Synergie 120 ml

SEE L'EAU EyeCare Synergie 120 ml

Cena: 27,00 zł

Biotrue ONEday for Presbyopia 30 soczewek

Biotrue ONEday for Presbyopia 30 soczewek

Cena: 89,00 zł

Soczewki kontaktowe - alternatywa dla okularów korekcyjnych

Soczewki kontaktowe są alternatywą korekcji wad wzroku za pomocą okularów. Są idealnym rozwiązaniem dla osób w każdym wieku, które prowadzą aktywny tryb życia. Sprawdzają się także u dzieci, a zwłaszcza w leczeniu różnowzroczności, gdzie trudno jest dobrać odpowiednią korekcję okularową.

Soczewki kontaktowe korygują krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm czy nawet starczowzroczność. Soczewki kontaktowe dzielimy na soczewki miękkie oraz soczewki twarde, które dają możliwość korekcji dużych wad oraz używane są w chorobach rogówki, np. stożek rogówki. Soczewki dzielimy również ze względu na materiał, z którego są wykonane np.: hydrożelowe oraz silikonowo hydrożelowe, zastosowanie - czyli jaką wadę korygują, a także na czas ich użytkowania jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, roczne czy nocne.

Soczewki kontaktowe posiadają wiele zalet. Jedną z nich jest to, że są niezwykle dyskretnie i niemal niewidoczne dla drugiego człowieka. Ponadto, nie brudzą się, a dbanie o ich czystość i higienę jest banalnie proste.

Rodzaje soczewek kontaktowych

Obecnie na rynku jest wiele dostępnych różnego rodzaju soczewek kontaktowych (jednodniowe, miesięczne, roczne, twarde, miękkie, kosmetyczne i nie tylko). Soczewki kontaktowe można podzielić ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane, czas ich noszenia, tryb użytkowania oraz ich przeznaczenie.

Soczewki kontaktowe twarde i miękkie

Twarde soczewki kontaktowe wytworzone są ze specjalnego szkła organicznego. Mimo tego, że są one niezwykle trwałe, swobodnie przepuszczają powietrze. Ze względu na mniejszy komfort noszenia soczewek twardych (w porównaniu z soczewkami miękkimi) są znacznie mniej popularne i wykorzystuje się je głównie w przypadku niemożliwości przeprowadzenia korekcji wzroku soczewkami miękkimi.

Soczewki miękkie z kolei wytworzone są z bardzo miękkich tworzyw, które charakteryzują się wysoką przepuszczalnością powietrza. Do ich produkcji używa się dwóch rodzajów materiałów - hydrożelu oraz silikonu z hydrożelem.

Soczewki kontaktowe jednodniowe, wielokrotnego użytku oraz roczne

Soczewki jednodniowe (jednorazowe) - jak sama nazwa wskazuje nosimy przez bardzo krótki okres czasu. Soczewki kontaktowe jednodniowe nie wymagają pielęgnacji. Są najzdrowszymi i najbardziej higienicznymi soczewkami dostępnymi na rynku. Ten rodzaj soczewek jest szczególnie polecany osobom, które nie nosiły wcześniej soczewek i szukają alternatywy dla okularów korekcyjnych oraz tym, którzy regularnie noszą soczewki i cenią sobie brak konieczności pielęgnacji, mają wrażliwe oczy lub skłonność do infekcji. Codzienna wymiana soczewek daje gwarancję braku powstawania osadów powierzchniowych. Z tymi soczewkami czują się komfortowo o każdej porze.

Do soczewek wielokrotnego użytku zaliczane są soczewki dwutygodniowemiesięczne oraz trzymiesięczne. Ten rodzaj soczewek kontaktowych wymaga pielęgnacji - oznacza to, że po zdjęciu należy je wyczyścić i odpowiednio zdezynfekować. Specjalnie do tego przeznaczonym płynem do soczewek. Następnego dnia zakłada się tę samą wyczyszczoną parę soczewek. Właściwa pielęgnacja oraz systematyczna wymiany soczewek gwarantuje zachowanie zdrowia oczu w dobrej kondycji.

Soczewki kontaktowe roczne, czyli inaczej konwencjonalne zaliczają się do najstarszej grupy soczewek leczniczych. Są to soczewki przeznaczone do noszenia przez cały rok w dzień - na noc należy je zdjąć. Wytworzone są z tradycyjnych materiałów hydrożelowych.

Wyróżniamy również soczewki dzienne, które należy nosić nie dłużej niż 14 godzin. Elastyczne - które można nosić do kilku dni bez konieczności ściągania ich na czas snu oraz ciągłe, czyli takie które mogą być używane ciągiem przez okres 30 dni.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz bogaty wybór różnego rodzaju soczewek kontaktowych. Posiadamy soczewki znanych i docenianych w świecie medycznym producentów. Soczewki kontaktowe są produktem, który już po pierwszym noszeniu sprawi, że okulary korekcyjne odłożysz na wiele lat.

Dlaczego warto nosić soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to idealny sposób na korekcję każdej wady wzroku, szczególnie polecane osobom aktywnie spędzającym czas, uprawiającym sporty czy po prostu nie lubiącym nosić okulary. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia lub jeśli nie czujesz się dobrze w okularach, soczewki kontaktowe ze względu na swoją wsoką wygodę pozwolą Ci cieszyć się swobodą i komfortem uzyskując doskonałą jakość widzenia. Jeśli lubisz swoje okulary soczewki mogą stanowić ich uzupełnienie w tych sytuacjach, w których używanie okularów jest niewygodne lub niemożliwe. Soczewki kontaktowe są często niezbędne dla osób które lubią pływać, ale ich wada wzroku odbiera całą przyjemność z aktywności. Zamiast rezygnować z lubianej rzeczy, zamiast męczyć się z okularami dużo lepszym pomysłem jest używać jednodniowych soczewek kontaktowych. Bogata oferta naszego sklepu zapewnia szeroki wybór soczewek dopasowanych do Twoich potrzeb zarówno pod względem trybu noszenia, jak i typu wady wzroku, którą posiadasz. Zapewniamy, że w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór produktów, bez zględu na to jaki wybierasz tryb noszenia i jaka jest Twoja wada wzroku: soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne dla krótkowidza, dalekowidza, soczewki toryczne do korekcji astygmatyzmu, a także soczewki mutifocalne dla presbiopa. A jeżeli masz ochotę zmienić kolor oka, mamy dla Ciebie także soczewki kolorowe.

Najpopularniejsze marki soczewek kontaktowych:

Najpopularniejsze soczewki kontaktowe:

Acuvue 1-Day Moist 30 sztuk - miękkie soczewki kontaktowe jednorazowego użytku firmy Johnson&Johnson, których działanie pozwala na zachowanie świeżości i wilgoci oczu nawet pod koniec dnia

Air Optix Night&Day Aqua 6 sztuk - soczewka kontaktowa do ciągłego noszenia, z rodziny miękkich soczewek kontaktowych, systematycznej wymiany. Materiał Lotrafilcon A, uwodnienie: 24%