Byłeś już na badaniu dostałeś swoje pierwsze soczewki i w gabinecie wszystko wydawało Ci się proste i jasne, ale po powrocie do domu okazało się że jednak nie pamiętasz  jak posługiwać się soczewkami? Głowa do góry przypomnimy Ci jak krok po kroku założyć i zdjąć soczewki oraz jak je prawidłowo pielęgnować.


Jak zakładać soczewkę

Jak zdejmować soczewkę

1.Umyj dokładnie ręce łagodnym mydłem i osusz je czystym ręcznikiem. 1. Umyj dokładnie ręce łagodnym mydłem i osusz je czystym ręcznikiem. Przygotuj pojemnik na soczewki.
2. Połóż soczewkę na suchym palcu wskazującym i oceń jej kształt. Jeśli jej kształt jest kulisty możesz ją założyć. Jeśli krawędzie wychodzą na zewnątrz przełóż ją na drugą stronę. 2. Spójrz w górę i środkowym palcem odciągnij w dół dolną powiekę. Zbliż palec wskazujący do oka, tak aby dotknąć soczewki.
3. Palcem środkowym dłoni, na której masz soczewkę odciągnij w dół dolną powiekę. Palcem drugiej dłoni przesuń w górę górną powiekę. 3. Zsuń soczewkę w dół w kierunku dolnej powieki, palec cały czas trzymając na soczewce.
4. Delikatnie połóż soczewkę na oku i powoli je zamknij. Pomrugaj, a następnie otwórz oko i spójrz w różnych kierunkach. W ten sam sposób załóż drugą soczewkę. 4. Delikatnie chwyć soczewkę kciukiem i palcem wskazującym i wyjmij ją z oka.

Jak pielęgnować soczewkę

Jak pielęgnować pojemnik

1.Umyj dokładnie ręce łagodnym mydłem i osusz je czystym ręcznikiem. 1. Po założeniu soczewek wylej płyn z pojemnika, w którym je przechowujesz.
2. Zdjętą soczewkę umieść w zagłębieniu czystej, suchej dłoni. Nanieś na powierzchnię soczewki płyn pielęgnacyjny. 2. Dokładnie wypłucz pojemnik świeżym płynem pielęgnacyjnym.
3. Delikatnie pocieraj każdą stronę soczewki przez min. 10 sekund. 3. Wypłukany pojemnik pozostaw do wyschnięcia. Najlepiej połóż odkręcony pojemnik do góry dnem na papierowym ręczniku.
4. Dokładnie spłucz obie strony soczewki płynem pielęgnacyjnym. Umieść soczewki w napełnionym pojemniku płynem pielęgnacyjnym tak, aby cała soczewka była zanurzona. 4. Przed kolejnym włożeniem soczewek do pojemnika napełnij go świeżą porcją płynu pielęgnacyjnego.