Marka

Cena

  • 29,00 zł - 205,00 zł

Pojemność

Bausch & Lomb

Bausch&Lomb ReNu MultiPlus 360 ml

ReNu MultiPlus 360 ml

Cena: 39,00 zł

Bausch&Lomb Boston Simplus™ 120 ml

Boston 120 ml

Cena: 29,00 zł

Bausch&Lomb Bausch+Lomb ULTRA® for Presbyopia 6 szt.

Bausch+Lomb ULTRA® for Presbyopia 6 szt.

Cena: 204,99 zł

Produkty Bausch & Lomb

Historia soczewek kontaktowych sięga aż czasów renesansu, jednak największy jej rozwój przypada na XIX i XX wiek. W 1854 roku w Rochester w stanie Nowy Jork powstała firma Baush & Lomb, która w największej mierze udoskonaliła technologię wykorzystywaną w soczewkach miękkich. W 1971 roku wprowadziła na rynek pierwsze hydrożelowe szkła kontaktowe. Obecnie firma jest jednym z liderów firm okulistycznych w skali całego świata, a jej oddziały można znaleźć w 36 krajach. Zajmuje się nie tylko produkcją szkieł kontaktowych oraz niezbędnych do nich akcesoriów, ale także lekami, preparatami okulistycznymi i urządzeniami służącymi do chirurgii oka. W naszym sklepie posiadamy szeroki wybór produktów Bausch & Lomb. Wśród nich mogą Państwo soczewki, wielofunkcyjne płyny oraz krople do oczu.

Miesięczne czy jednodniowe – jakie soczewki wybrać?

 Pierwsze produkty Bausch & Lomb powstawały w Ameryce. Były to nie tylko szkła kontaktowe, ale również okulary przeciwsłoneczne chętnie wykorzystywane przez żołnierzy podczas I wojny światowej. Obecne soczewki posiadają zaawansowane technologie, które zapewniają maksymalny komfort noszenia. Są to zarówno jednorazowe, jak i miesięczne szkła. Pierwsze z nich spodobają się szczególnie tym osobom, które nie chcą tracić czasu na codzienną pielęgnację tych przyrządów optycznych. Soczewki miesięczne Bausch & Lomb natomiast odznaczają się lepszym parametrem odpowiedzialnym za przepuszczanie tlenu oraz wysokim nawilżeniem. Mogą z nich skorzystać osoby zmagające się z suchością oczy czy spędzające większość dnia przed komputerem. Jednak przed wybraniem soczewek należy tę decyzję dokładnie skonsultować z lekarzem, który podpowie jakie szkła kontaktowe są najlepsze.

Rodzaje płynów do soczewek kontaktowych

 Ze względu na zakres działania preparatów do pielęgnacji soczewek można wyróżnić płyny dwustopniowe, jednostopniowe oraz oksydacyjne. Pierwsze z nich zawierają w opakowaniu osobno środek do czyszczenia szkieł, przechowywania oraz dodatkowe tabletki od odbiałczania. Sprawdzą się zwłaszcza w przypadku twardych i rocznych soczewek. Większą popularnością cieszą się jednak płyny jednostopniowe, inaczej nazywane wielofunkcyjnymi. Ich zadaniem jest równoczesna dezynfekcja, odkażanie oraz odbiałczanie. Płyny oksydacyjne natomiast są przeznaczone do płukania i przechowywania soczewek. Nie posiadają żadnych związków chemicznych, dlatego też są szczególnie polecane osobom ze skłonnością do alergii lub o wrażliwych oczach.

Akcesoria do soczewek Bausch & Lomb

Wśród płynów Bausch Lomb znajdą Państwo zarówno wielofunkcyjne preparaty zarówno do szkieł miękkich, jak i twardych. Zawierają w swoim składzie substancje regenerujące i nawilżające, dzięki którym zwiększa się komfort podczas noszenia soczewek. Należy jednak pamiętać, aby dobrać płyn pod materiał, z jakiego zostały wykonane szkła kontaktowe. Jedynym wyjątkiem, kiedy używanie płynu nie jest konieczne, są soczewki jednodniowe. Osoby z daną wadą wzroku powinny również zaopatrzyć się w krople nawilżające Bausch & Lomb. Eliminują uczucie suchości oraz zapewniają długotrwały komfort podczas noszenia soczewek.