Soczewki PureVision

Soczewki PureVision

Wysokiej jakości soczewki PureVision o dobrym nawilżeniu można bez przeszkód nosić cały dzień, a niektóre modele nawet przez całą dobę. Wśród nich znajdują się soczewki miesięczne do noszenia dziennego, przedłużonego lub ciągłego. Miesięczne soczewki kontaktowe należy przechowywać w specjalnym pojemniku na soczewki, a każdorazowo po zdjęciu z oczu trzeba je oczyścić. Dzięki temu zachowują swoje właściwości, a na powierzchni soczewki nie osadzają się drobnoustroje. Modele całodobowe soczewek PureVision, tzw. soczewki night&day, to z kolei warianty miesięcznych szkieł przeznaczone do noszenia ciągłego. Oznacza to, że można bezpiecznie w nich spać, a po upływie miesiąca należy je zdjąć i wymienić na nowe. Tego typu szkła, zarówno soczewki miesięczne całodobowe, jak i przeznaczone do noszenia dziennego, pozwalają korygować najczęstsze wady wzroku: krótkowzroczność i nadwzroczność. W sprzedaży są również soczewki toryczne przeznaczone dla osób z astygmatyzmem. Polecamy Państwu wysokiej jakości soczewki PureVision cenionej firmy Bausch+Lomb: miesięczne całodobowe sferyczne i toryczne, a także soczewki dzienne.

Soczewki do noszenia dziennego

Miesięczne soczewki kontaktowe to ekonomiczne rozwiązanie. Na rok wystarczy jedynie 12 par soczewek, o które należy odpowiednio dbać. Niezbędny jest więc płyn do soczewek i pudełko do ich przechowywania. Każdorazowo po zdjęciu szkieł z oczu konieczne jest ich dokładne oczyszczenie i odłożenie do pojemnika wypełnionego płynem. Zachowanie odpowiedniej higieny zapobiega infekcjom oka i podrażnieniom. Szkła miesięczne są nieco grubsze, niż soczewki jednodniowe i łatwiej je zakładać, z tego względu są lepszym wyborem dla początkujących. Nie trzeba się przy tym obawiać wysychania oczu. Soczewki PureVision 2 przeznaczone do stosowania dziennego są jednymi z najcieńszych na rynku, a dodatkowo mają wysoki wskaźnik transmisji tlenu. Dzięki temu zapobiegają zmęczeniu oczu. Dodatkowo technologia ComfortMoist w blistrach zapewnia oku optymalne nawilżenie i komfort, a optyka wysokiej rozdzielczości High Definition zmniejsza efekt halo oraz niweluje zjawisko olśnienia. Z tego względu te soczewki kontaktowe polecane są kierowcom oraz osobom pracującym przed komputerem.

Soczewki całodobowe – także dla astygmatyków

Soczewki PureVision w wersji night&day dzięki innowacyjnej konstrukcji i materiałowi przepuszczającemu tlen można bezpiecznie nosić całą dobę. Nie jest zatem konieczne zdejmowanie i zakładanie soczewek każdego dnia. Stosując tego typu szkła kontaktowe, należy jednak zapobiegać ich zamoczeniu, a kobiety wykonujące makijaż powinny uważać, by nie zabrudzić soczewki tuszem do rzęs.

W ofercie firmy Bausch+Lomb znajdują się również soczewki PureVision Toric przeznaczone dla osób z astygmatyzmem. Ten model także można bezpiecznie nosić przez cały miesiąc i bezpiecznie w nich spać. Trzeba jednak pamiętać, że to, czy organizm dobrze zareaguje na szkła kontaktowe na dzień i noc zależy od zdrowia oczu. W przypadku częstych podrażnień, stanów zapalnych lub suchości oczu, lepszym wyborem będą soczewki miesięczne dzienne.