Soczewki toryczne

Johnson & Johnson Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism 30 szt.

Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism  30 sztuk

Cena: 83,00 zł

Cooper Vision Biofinity Toric 3 sztuki

Biofinity Toric 3 sztuki

Cena: 67,00 zł

Cooper Vision Biomedics 1 Day Toric extra 30 sztuk

Biomedics 1 Day Toric extra 30 sztuk

Cena: 77,00 zł za 30 szt.

Cooper Vision Biofinity Toric XR 3 soczewki

Biofinity Toric XR 3 sztuki

Cena: 162,00 zł za 3 szt.

Alcon Air Optix PLUS HydraGlyde for Astigmatism 3 soczewki

Air Optix PLUS HydraGlyde for Astigmatism 3 soczewki

Cena: 89,00 zł

Alcon Air Optix PLUS HydraGlyde for Astigmatism 6 soczewek

Air Optix PLUS HydraGlyde for Astigmatism 6 soczewek

Cena: 152,00 zł

Alcon Dailies Aqua Comfort Plus Toric 30 soczewek

Dailies Aqua Comfort Plus Toric 30 soczewek

Cena: 80,00 zł

Bausch&Lomb Soflens Daily Disposable Toric for Astigmatism 30 soczewek

Soflens Daily Disposable Toric for Astigmatism 30 soczewek

Cena: 80,00 zł

MonoVision MonoVision Daily HD Toric ™ 30 soczewek

MonoVision Daily HD Toric ™

Cena: 109,00 zł za 30 szt.

Johnson & Johnson ACUVUE® OASYS 1 Day for ASTIGMATISM

ACUVUE® OASYS 1 Day for ASTIGMATISM

Cena: 108,00 zł

Alcon Dailies Aqua Comfort Plus Multifocal 30 szt.

Dailies Aqua Comfort Plus Multifocal 30 szt.

Cena: 89,10 zł

MonoVision Ultra HD Overnight for astigmatism 3 szt.

Ultra HD Overnight for astigmatism 3 szt.

Cena: 107,10 zł

Czym są soczewki toryczne?

Wielu osobom wydaje się, że soczewki kontaktowe korygują tylko podstawowe wady wzroku, w rodzaju krótkowzroczności i dalekowzroczności, a gdy ktoś ma bardziej zaawansowaną przypadłość wzrokową, to musi koniecznie skorzystać z okularów. Szkła kontaktowe jednak są coraz bardziej zaawansowane i bez trudu radzą sobie na przykład z astygmatyzmem. Tego rodzaju modele to soczewki toryczne, które cechują się specyficznym, bardziej wypukłym kształtem. Soczewki sferyczne przypominają przeciętą w połowie piłkę do koszykówki, toryczne zaś przywodzą na myśl połówkę piłki do rugby, ponieważ powinny dostosowywać się one do oka z astygmatyzmem, które z powodu tej wady przybiera bardzo specyficzny, odrobinę spiczasty kształt. Przez taki nieregularny wygląd gałki ocznej, światło rozprasza się, wchodząc w głąb oka i nieprawidłowo skupia się na siatkówce, przez co widziany obraz jest niewyraźny i rozmyty. Astygmatyzm to popularna przypadłość, na przykład w Wielkiej Brytanii 50% osób z wadą wzroku ma także astygmatyzm. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór soczewek torycznych od znanych i cenionych firm w branży optycznej, takich jak Johnson & Johnson, Alcon czy Cooper Vision.

Jak używać soczewek torycznych?

Przy każdym rodzaju soczewek, a tym bardziej przy zaawansowanych modelach, takich jak soczewki toryczne, bezwzględnie trzeba przed dokonaniem wyboru skonsultować się z okulistą czy optometrystą, którzy dokonają odpowiednich badań, mierzących poziom astygmatyzmu czy zagięcie rogówki. Soczewki cylindryczne występują na rynku zwykle z mocami sferycznymi od -8.00 do +6.00 dioptrii oraz cylindrem (od -0,75 do 2,25). Gdy odpowiedni model szkieł kontaktowych korygujących astygmatyzm zostanie już wybrany, ważny jest to, aby pamiętać o podstawowych zasadach, dzięki którym można w bezpieczny sposób używać swoich soczewek. Podstawą jest regularna wymiana płynu w pojemnikach na soczewki, mycie rąk przed zakładaniem “kontaktów” oraz trzymanie się daty przydatności do użytku - jeśli soczewki toryczne przeznaczonena miesiąc, nie powinny one być wykorzystywane ani dnia dłużej. Przy astygmatyzmie trzeba szczególnie uważać na takie sprawy jak odpowiednie nawilżenie oka, dlatego poza soczewkami torycznymi przepuszczającymi powietrze powinno korzystać od czasu do czasu z kropel nawilżających oko.

Soczewki toryczne czy okulary?

Wiele osób z astygmatyzmem zastanawia się, czy warto dalej używać okularów, czy może jednak zdecydować się na soczewki toryczne. Klasyczny sposób korygowania astygmatyzmuw postaci okularówze szkłami cylindrycznymi, choć jest rozpowszechniony, musi uznać wyższość soczewek. Toryczne soczewki kontaktowe bez problemu sprawdzą się podczas uprawiania sportu oraz przy bardzo aktywnym stylu życia, w którym okulary mogą zwyczajnie zawadzać. Poza tym “kontakty” pozwalają na pełne pole widzenia - w sferach peryferyjnych nie dochodzi do zniekształcenia obrazu. Nie zaparowują one także wraz z przechodzeniem z pomieszczenia do pomieszczenia o innej temperaturze, nie odbijają refleksu światła i nie osiadają na nich krople deszczu. Współczesne soczewki toryczne posiadają filtr UV oraz cechują się silną przepuszczalnością powietrza. Niektóre szkła toryczne przepuszczają aż o 7 razy więcej tlenu niż typowe soczewki - zapewniają one także wysokiej klasy nawilżenie powierzchni oka.

Czy potrzebujesz soczewek torycznych? Jak objawia się astygmatyzm?

Jeśli widzenie się pogarsza, wszystko staje się bardziej rozmazane, dzięki czemu trudno skupić wzrok na obiektach, znajdujących się w dalekiej przestrzeni czy szczegółach w najbliższym otoczeniu. Jeśli czytanie lub inne działania, na przykład korzystanie z komputera, zaczyna być niemożliwe z powodu rozmazującego się obrazu, oraz gdy pojawia się ból głowy lub zmęczenie, bardzo możliwe, że ma się do czynienia z astygmatyzmem. W wypadku, gdy jest to astygmatyzm regularny, w łatwy sposób można go skorygować, używając okularów cylindrycznych lub torycznych soczewek korekcyjnych, które pozwolą znów cieszyć się pełnią życia!