Soczewki kolorowe

Sortowanie

Wyróżnij się! Wybierz soczewki kolorowe!

Zawsze marzyłeś o innym kolorze oczu? Chcesz, aby Twoje oczy urzekały swoim kolorem, głębią barwy czy też unikalnym wzorem? Zastanawiałeś się nad tym, jak wyglądałbyś np. z niebieskimi, zielonymi czy brązowymi oczami? Czy nie chcesz aby Twoje spojrzenie było intrygujące, a oczy lśniące? Czy nie chcesz zrobić wrażania na Twoim otoczeniu, znajomych lub marzysz o innym kolorze oczu? Czy jednocześnie chcesz wyraźnie widzieć i czuć się komfortowo?
Jeśli choć na cześć z powyższych pytań odpowiedź brzmi „tak” to znaczy że poszukujesz kolorowych soczewek kontaktowych! Dzięki nim podkreślisz swój styl i charakter! Teraz możesz się przekonać i sprawdzić to na własnych...oczach! 
Wybór soczewek kolorowych jest tak bogaty, że znajdziesz tutaj soczewkę na każdą okazję, czy to zabawa sylwestrowa, andrzejki czy codzienna zmiana wyglądu. Zapraszamy do bogatego świata kolorów i wzorów w kolorowych soczewkach kontaktowych!

Czym są kolorowe soczewki kontaktowe

Kolorowa soczewka kontaktowa to w praktyce zwykła miękka soczewka kontaktowa z naniesionym w bezpieczny sposób na nią kolorem. Posiada ona zatem wszystkie cechy standardowej soczewki kontaktowej – posiada korekcję jednocześnie pozwalając zmienić kolor tęczówki. Natomiast jeżeli nie posiadasz wady soczewki te są dostępne w wersji PLANO czyli jako zerówki, bez mocy optycznej. Pozwala to cieszyć się soczewkami kolorowymi praktycznie każdemu – jest to wtedy produkt o cechach jedynie kosmetycznych.

Szeroki wybór - 4 rodzaje soczewek koloryzujących

Czy soczewki kolorowe różnią się między sobą tylko kolorem? I tak i jednocześnie nie. Soczewka kolorowa może mieć różnego rodzaju przeznaczenie i w związku z tym innego rodzaju kolorystykę.
Wyróżniamy 4 podstawowe typy soczewek kolorowych:

  • zmieniające kolor – dające intensywną zmianę koloru, głównie dla osób które chcą zmienić własny kolor tęczówki na całkowicie inny
  • podkreślające kolor – dające subtelną zmianę, która ma podkreślić naturalny kolor oczu
  • rozświetlające / powiększające – dające opalizujące rozbłyski poprzez drobne elementy odbijające światło, tudzież posiadające czarną otoczkę, która optycznie powiększa tęczówkę w naturalnym kolorze
  • soczewki ze wzorem / crazy – zwariowane kolory, pozwalające diametralnie zmienić kolor oczu na taki, który nie występuje naturalnie (przynajmniej u ludzi) – całe białe, czarne, czerwone, kocie i wiele innych

Kiedy nosić soczewki kolorowe – czy tylko na imprezy?

Kolorowe soczewki kontaktowe pierwotnie miały służyć chwilowej zmianie wyglądu, głównie na imprezach, gdzie stanowiły uzupełnienie wyszukanego stroju. Pierwsze soczewki kolorowe także z tego powodu nie były zbyt wygodne ani nie były wykonane ze zdrowych materiałów. Jeżeli jednak miały być używane krótko i sporadycznie to nie było to zbyt istotne.  Szybko jednak okazało się, że ludzie chętnie używaliby ich także w innych sytuacjach, również w codziennym życiu, a to powodowało, że konieczne stało się zapewnienie komfortu oraz zdrowego użytkowania przez długi czas noszenia. Tak pojawiły się soczewki kontaktowe wykonane z wysokiej jakości materiałów, wygodne i zdrowe w użytkowaniu, które można nosić cały miesiąc, jak zwykłe soczewki kontaktowe. I najważniejsze, że nie musisz się obawiać o swoje oczy, ponieważ barwnik jest całkowicie zatopiony w materiale soczewki a zatem w pełni bezpieczny dla oka.

Dla kogo soczewki kolorowe

Soczewki kolorowe kojarzą się głównie z soczewkami bez mocy optycznej, czyli PLANO (zerówki) jako soczewki jedynie pozwalające na zmianę koloru oczu. Jednak występują one także w wersjach z mocą korygującą większość wad wzroku, co pozwala jednocześnie cieszyć się z dobrego widzenia oraz zdumiewającego koloru oczu. Zatem bez różnicy czy masz brązowe, zielone, szare czy niebieskie oczy, oraz czy masz sokoli wzrok, czy też nie – prawdopodobnie możesz nosić kolorowe soczewki kontaktowe.

Jak korzystać z soczewek kolorowych

Kolorowe soczewki kontaktowe nie różnią się poza warstwą koloru zasadniczo niczym od innych soczewek kontaktowych systematycznej wymiany, zatem także ich pielęgnacja i korzystanie są identyczne. Tak jak każdą soczewkę miesięczną należy codziennie ściągną pod wieczór oraz każdorazowo wyczyścić w płynie do pielęgnacji soczewek.

Sprawdź naszą ofertę i spełnij marzenie o zmianie koloru oczu

Wymagana pielęgnacja soczewek:

soczewki kolorowe, które są soczewkami miesięcznymi wymagają codziennej pielęgnacji. W tym celu konieczne jest użycie płynu do soczewek miękkich.

+