Soczewki kolorowe

MonoVision All Vue Colors Premium - 2 soczewki

MonoVision All Vue Colors Premium - 2 sztuki

Cena: 48,00 zł było: 58,00 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 48.00 zł

MonoVision All Vue Colors - 2 sztuki

MonoVision All Vue Colors 2 sztuki

Cena: 45,00 zł było: 54,00 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 45.00 zł

MonoVision All Vue Colors Soft - 2 sztuki

MonoVision All Vue Colors Soft 2 sztuki

Cena: 45,00 zł było: 54,00 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 45.00 zł

MonoVision All Vue Crazy 2 sztuki

MonoVision All Vue Crazy 2 sztuki

Cena: 80,00 zł za 2 szt.

Alcon FreshLook ColorBlends 2 sztuki

FreshLook ColorBlends 2 sztuki

Cena: 63,00 zł za 2 szt.

Alcon Air Optix Colors 2 sztuki

Air Optix Colors 2 sztuki

Cena: 70,00 zł

MonoVision All Vue Colors Plus - 2 soczewki

All Vue Colors Plus - 2 soczewki

Cena: 54,00 zł za 2 szt.

MonoVision All Vue Colors Soft Plus - 2 soczewki

All Vue Colors Soft Plus - 2 soczewki

Cena: 54,00 zł za 2 szt.

MonoVision All Vue Colors Premium Plus - 2 soczewki

All Vue Colors Premium Plus - 2 soczewki

Cena: 58,00 zł

All Vue Crazy Plus - 2 soczewki

All Vue Crazy Plus - 2 soczewki

Cena: 80,00 zł

Soczewki kolorowe, czyli możliwość zmiany koloru tęczówki w kilka chwil

Soczewki kolorowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą podkreślić swój naturalny kolor tęczówki jak i całkowicie zmienić jej kolor. Soczewki kontaktowe kolorowe dostępne są w opcji zarówno jednodniowej, miesięcznej oraz kwartalnej. Kolorowe soczewki kontaktowe mogą okazać fantastycznym pomysłem na zmianę swojego wizerunku np.: na Halloween czy imprezę ze znajomymi.

Obecnie soczewki kontaktowe coraz częściej mają zastosowanie kosmetyczne, podkreślające znaczenie naszego wizerunku. Niezwykle szeroka oferta kolorów soczewek pozwala zaspokajać potrzebę zmiany wyglądu, jednocześnie korygując wadę wzroku. Bogata paleta barw i wzorów daje wiele możliwości.

Kolorowe soczewki kontaktowe cieszą się niezwykłą popularnością. Wprowadzone na rynek kilka lat temu od razu stały się hitem i tak jest do dziś dzień. Pozwalają na mniej lub bardziej radykalną metamorfozę poprzez zmianę koloru czy kształtu tęczówki. Błękitne, czerwone lub fioletowe? Dzięki kolorowym soczewkom kontaktowym właśnie takie kolory mogą mieć Twoje oczy.

Kolorowe szkła kontaktowe - funkcje soczewek

Wiele osób często zadaje sobie pytanie, czy korekcyjne kontakty kolorowe są zdrowe dla oczu i czy ich długotrwałe noszenie nie powoduje komplikacji i nasilenia się wady wzroku. Z kolei osoby bez wady wzroku tych wątpliwości zupełnie nie mają i nie biorą pod uwagę żadnych konsekwencji.

Kolorowe soczewki są całkowicie bezpieczne. Nie powodują nasilania się wady wzroku. Co więcej, tego typu soczewki nadają charakteru każdej osobie, która zdecydowała się je włożyć.

Kolorowe soczewki kontaktowe - zabawa kolorami

Zarówno wśród soczewek korekcyjnych, jak i plano (czyli tak zwanych zerówek), znajdziemy bardzo szeroką paletę kolorów oraz wzorów. Z tymi drugimi - soczewkami we wzory, należy uważać, ponieważ te bardziej odważne” (np. zmieniające kształt źrenicy) soczewki często są importowane z azjatyckich regionów. Co więcej, wykonane są one z nieodpowiednich tworzyw, które mogą zaszkodzić oku. Zazwyczaj zakrywają nie tylko źrenicę oraz tęczówkę, lecz także znaczną część białka, co stanowi poważne zagrożenie dla wzroku.

Kolory soczewek dostępne w salonach optycznych oraz sprawdzonych sklepach okulistycznych. Dostępne kolory:

  • zielony,
  • mglisty szary,
  • szafirowy,
  • miodowy,
  • turkusowy,
  • fioletowy,
  • niebieski.

Niewątpliwie ciekawym wariantem są również soczewki powiększające oczy – soczewki jednodniowe lub wzmacniające naturalny kolor tęczówki.

Gdzie kupić soczewki kontaktowe?

Soczewki kolorowe są całkowicie bezpieczne dla oczu, jeśli, po pierwsze, ich stosowanie zostanie skonsultowane z okulistą, po drugie, jeśli pochodzą ze sprawdzonego źródła np.: ze sklepu sprzedającego certyfikowane produkty optyczne.

Kolorowe szkła kontaktowe - bezpieczny gadżet dla Twojego oka

Producenci kolorowych soczewek kontaktowych dokładają wszelkich starań, by ich produkty były w 100 procentach bezpieczne oraz wygodne w noszeniu. Takie soczewki obejmują tylko i wyłącznie źrenicę oraz rogówkę oka, nie zasłaniając przy tym białka. W przeciwieństwie do azjatyckich soczewek kontaktowych. Sama warstwa kolorowa nie styka się z powierzchnią oka, ponieważ znajduje się ona wewnątrz soczewki. Ponadto, do ich produkcji używane są najbardziej nowoczesne technologie, dzięki którym soczewki kolorowe skutecznie nawilżają powierzchnię oka. W ten sposób są w stanie pozbyć się uciążliwych dolegliwości, których tak bardzo obawiają się osoby sceptycznie podchodzące do kolorowych soczewek kontaktowych.

Kolorowe soczewki kontaktowe, jeśli przeznaczone są do dłuższego noszenia (np. miesięczne soczewki wymagają odpowiedniej higieny. Natomiast, jeśli chcesz wyeliminować czynności związane z pielęgnacją soczewek, wybierz kolorowe soczewki jednodniowe.

Kiedy nosić soczewki kolorowe – czy tylko na imprezy?

Kolorowe soczewki kontaktowe pierwotnie miały służyć chwilowej zmianie wyglądu, głównie na imprezach, gdzie stanowiły uzupełnienie wyszukanego stroju. Pierwsze soczewki kolorowe także z tego powodu nie były zbyt wygodne ani nie były wykonane ze zdrowych materiałów. Jeżeli jednak miały być używane krótko i sporadycznie to nie było to zbyt istotne.  Szybko jednak okazało się, że ludzie chętnie używaliby ich także w innych sytuacjach, również w codziennym życiu, a to powodowało, że konieczne stało się zapewnienie komfortu oraz zdrowego użytkowania przez długi czas noszenia. Tak pojawiły się soczewki kontaktowe wykonane z wysokiej jakości materiałów, wygodne i zdrowe w użytkowaniu, które można nosić cały miesiąc, jak zwykłe soczewki kontaktowe. I najważniejsze, że nie musisz się obawiać o swoje oczy, ponieważ barwnik jest całkowicie zatopiony w materiale soczewki a zatem w pełni bezpieczny dla oka.

Wymagana pielęgnacja soczewek

Soczewki kolorowe, które są soczewkami miesięcznymi wymagają codziennej pielęgnacji. W tym celu konieczne jest użycie płynu do soczewek kolorowych.