BioTrue

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Produkty marki BioTrue

Aby móc w pełni korzystać z atutów soczewek kontaktowych, do ich pielęgnacji należy używać jedynie produktów im dedykowanym, umożliwiających efektywną dezynfekcję i przechowywanie w sterylnych warunkach. To wpływa nie tylko na komfort, ale również na bezpieczeństwo ich użytkowania.

Produkty marki BioTrue są stworzone dla najbardziej wymagających Klientów – tych o wyjątkowo wrażliwych oczach oraz alergików. Dzięki nowoczesnym formułom maksymalizują przejrzystość widzenia, jednocześnie dając o zdrowie oczu. Do ich produkcji wykorzystuje się nie tylko najlepsze materiały, ale również wyniki najnowszych badań naukowych, co pozwala na zachowanie najwyższej klasy i jakości.

Innowacyjne rozwiązania powstałe w wyniku bioinspiracji doskonale współgrają z fizjologią ludzkiego oka, co wyróżnia produkty tej marki na tle konkurencji, a jednocześnie jest powodem, dla których są wybierane nie tylko przez pacjentów, ale również lekarzy specjalistów.

Flagowy produkt marki BioTrue – płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych

Płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych BioTrue jest produktem innowacyjnym i wielofunkcyjnym – jednym z najnowocześniejszych na rynku. Jest przeznaczony do miękkich soczewek kontaktowych (hydrofilowych oraz silikonowo-hydrożelowych).

Czynnikiem wyróżniającym jest zbliżenie  jego odczynu pH do ludzkich łez, co sprawia, że jest neutralny dla oka i nie powoduje denaturacji białek, a to istotnie wpływa na komfort nakładania soczewek nim pokrytych. Płyn może służyć zarówno do czyszczenia powierzchni soczewki z resztek makijażu, filmu łzowego, osadów białkowych i drobnoustrojów chorobotwórczych,  jak i do płukania, dezynfekcji i przechowywania soczewek. Ponieważ nie powoduje podrażnień i zapewnia pełne bezpieczeństwo, można nim również nawilżać gałkę oczną i wyeliminować efekt suchego oka. Jest to możliwe dzięki zawartości hialuronianu – nawilżającej substancji naturalnie występującej w filmie łzowym. Dzięki takiemu składowi, bariera ochronna oka pozostaje nienaruszona, podobnie jak aktywność białek, a uczucie świeżości podczas użytkowania soczewek wzrasta nawet do 20 godzin.

Kim jest producent?

Powstała w 1853 roku firma Baush&Lomb początkowo była jedynie sklepem z artykułami optycznymi w niewielkiej miejscowości w stanie Nowy Jork. To, co ją już wówczas wyróżniało, było stawianie na innowacje technologiczne, które przyczyniły się do światowego sukcesu zarówno na poziomie badawczym, jak i biznesowym. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych marek medycznych oferujących najwyższej jakości produkty dedykowane oczom – od soczewek kontaktowych i wewnątrzgałkowych, po produkty farmaceutyczne (w tym suplementy diety wpływające na poprawę wzroku) i pielęgnacyjne, istotnie wpływając ostrość widzenia swoich klientów i komfort korzystania z proponowanych przez nich rozwiązań.