Płyny do soczewek twardych

MonoVision SEE L'EAU EyeCare GP Cleaner 240 ml

SEE L'EAU EyeCare GP Cleaner 240 ml

Cena: 38,00 zł

Bausch&Lomb Boston Simplus™ 120 ml

Boston 120 ml

Cena: 29,00 zł

Alcon AOSEPT® PLUS HydraGlyde 360 ml

AOsept plus 360ml

Cena: 35,00 zł

Płyny do soczewek twardych

Soczewki to bezwzględnie jeden z udanych „wynalazków” w kategorii wsparcia wzroku. Dzięki nim w wyjątkowo dyskretny sposób osoby nie lubiące okularów mogą widzieć dobrze i czuć się komfortowo. To również praktyczna alternatywa dla tych, którzy na co dzień noszą okulary, ale bywają w okolicznościach, w których ich stosowanie jest uciążliwe lub niemożliwe. Typowe, miękkie soczewki kontaktowe produkowane są w ustalonych zakresach mocy i najczęściej w standardowych rozmiarach. Są również osoby, które mają o wiele bardziej złożony problem wzrokowy, dla których szansą na dobre widzenie bez okularów są tzw. soczewki twarde lub sztywne gazoprzepuszczalne. W takich przypadkach soczewki twarde są alternatywą dla okularów korekcyjnych oraz soczewek miękkich.

Zastosowanie soczewek twardych

Soczewki twarde służą przede wszystkim do korekcji wad wzroku powiązanych z wysokim astygmatyzmem lub wynikających z odchyleń w anatomii rogówki, takich jak stożek rogówki. Ten niekonwencjonalny rodzaj soczewek używany jest także w przypadkach ekstazji po zabiegu chirurgii refrakcyjnej. W odróżnieniu do typowych miękkich soczewek wyróżnia je duża stabilność kształtu, a tym samym wysoka sztywność. Ze względu na nietypowe dobierane indywidualnie na podstawie szeregu badań, które pozwalają doskonale dopasować je do kształtu rogówki. Ze względu na długotrwałe okresy korzystania o soczewki twarde należy szczególnie dbać. Do czyszczenia, dezynfekcji, płukania i przechowywania tego typu soczewek służą specjalistyczne płyny pielęgnacyjne do soczewek twardych.

Pielęgnacja soczewek twardych

Warto zaznaczyć, że dbanie o soczewki twarde oraz sztywne gazoprzepuszczalne nieco różni się od pielęgnacji soczewek miękkich. Podstawą jest używanie właściwych preparatów specjalnie przeznaczonych do tego typu soczewek. Należy bezwzględnie pamiętać, aby używać wyłącznie płynów do soczewek twardych, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia soczewki. Każdy preparat posiada dołączoną instrukcja użytkowania, z którą warto się zapoznać, aby nie popełniać błędów. Podstawowe zasady przypominamy poniżej.

Najważniejsze zasady w pielęgnacji soczewek twardych:

1. Przed każdym kontaktem z soczewkami dokładnie myj i susz ręce.

2. Do pielęgnacji zawsze używaj wyłącznie świeżych płynów do twardych/sztywnych soczewek kontaktowych.

3. Po umieszczeniu soczewek w pojemniku potrząśnij nim, aby umyć, zdezynfekować i przepłukać soczewki.

4. Pamiętaj o codziennym wymienianiu płynu pielęgnacyjnego w pojemniku.

5. Nigdy nie używaj wody do płukania i przechowywania soczewek kontaktowych.

6. Używaj płynów pielęgnacyjnych do 3-miesięcy po otwarciu.

7. Po zakończonej pielęgnacji soczewek upewnij się czy szczelnie zamknąłeś butelkę.

8. Pamiętaj o systematycznej wymianie soczewek na nowe.

W naszej ofercie znajdują trzy produkty przeznaczone do pielęgnacji soczewek twardych oraz sztywnych gazoprzepuszczalnych tj. See L’Eau GP Cleaner, AOsept plus oraz Boston Simplus.