Marka

Producent

Opakowanie

Moc

Promień krzywizny

Średnica

Cylinder

Cena

  • 10,00 zł - 267,00 zł

Soczewki 24 h

MonoVision Ultra HD Overnight ™ 3 soczewki

MonoVision Ultra HD Overnight ™

Cena od: 75,60 zł za 3 szt.

Acuvue Oasys 6 sztuk

Acuvue Oasys 6 sztuk

Cena od: 65,99 zł za 6 szt.

Acuvue Oasys for Astigmatism 6 sztuk

Acuvue Oasys for Astigmatism  6 sztuk

Cena od: 106,20 zł

PureVision 6 sztuk

PureVision 6 sztuk

Cena od: 89,10 zł za 6 szt.

PureVision Toric 6 sztuk

PureVision Toric 6 sztuk

Cena od: 144,00 zł

Air Optix Night&Day Aqua 3 sztuki

Air Optix Night&Day Aqua 3 sztuki

Cena od: 73,99 zł za 3 szt.

Air Optix Night&Day Aqua 6 sztuk

Air Optix Night&Day Aqua 6 sztuk

Cena: 166,99 zł było: 176,99 zł

WYPRZEDAŻ PureVision 1 sztuka krótsza data

WYPRZEDAŻ PureVision 1 sztuka KRÓTKA DATA

Cena od: 8,91 zł

2 x PureVision 6 sztuk + Renu MultiPlus 60 ml

PureVision 6 sztuk + Renu MultiPlus 60 ml

Cena od: 189,00 zł

Biofinity Multifocal 3 sztuki

Biofinity Multifocal 3 sztuki

Cena od: 92,69 zł

Biofinity XR 3 sztuki

Biofinity XR 3 sztuki

Cena od: 77,48 zł

Biofinity 3 sztuki

Biofinity 3 sztuki

Cena od: 44,10 zł za 3 szt.

Biofinity 6 sztuk

Biofinity 6 sztuk

Cena od: 76,50 zł za 6 szt.

Biofinity Toric XR 3 soczewki

Biofinity Toric XR 3 sztuki

Cena od: 162,00 zł za 3 szt.

Acuvue Oasys 12 soczewek

Acuvue Oasys  12 sztuk

Cena od: 119,99 zł za 12 szt.

Acuvue Oasys 24 soczewki

Acuvue Oasys  24 sztuki

Cena od: 239,98 zł za 24 szt.

PureVision 1 sztuka

PureVision 1 sztuka

Cena od: 11,24 zł za 1 szt.a

PureVision 6 soczewek - krótsza data

PureVision 6 sztuk

Cena od: 76,50 zł za 6 szt.

Soczewek 24 h nowej generacji

Soczewki kontaktowe mają długą historię - kiedyś używano szklanych modeli obejmujących całą gałkę oczną, które były niezwykle niewygodne i mogły raczej zrobić krzywdę krótkowidzowi czy dalekowidzowi, niż mu pomóc. Na szczęście wraz z rozwojem techniki okulistycznej wprowadzono soczewki nakładane na samą rogówkę, wykonane z dużo lżejszych i przepuszczających powietrze materiałów. W 1999 roku zaczęto stosować do produkcji szkieł korekcyjnych hydrożelowo-sylikonowy materiał, który był prawdziwą rewolucją - przewietrzność, dobrze nawilżone oko i kompletna wygoda to cechy rozpoznawcze soczewek 24 h nowej generacji. Dostępne na rynku są już także soczewki 24 h typu NIGHT & DAY, których nie trzeba zdejmować przed snem. Te szkła kontaktowe do ciągłego noszenia występują w wersjach: dobowej, tygodniowej i miesięcznej. Dla ich użytkowników to prawdziwe wybawienie - nie trzeba ich codziennie wyjmować i zdejmować oraz kupować specjalnych soczewkowych akcesoriów, w rodzaju opakowania na soczewki czy płynu. Także podczas podróży jest to wyśmienita opcja - nie trzeba martwić się o nic, mogąc wesoło spędzać czas z “kontaktami”, które są zawsze na oku. W naszej ofercie mogą znaleźć Państwo soczewki całodobowe takich firm jak Alcon, Cooper Vision czy Bausch & Lomb.

Soczewki zawsze przy Tobie!

Niektórzy nie są w stanie przekonać się do codziennego ubierania i ściągania soczewek. Nie chcą rano w pośpiechu szukać swoich “kontaktów”, które leżą w opakowaniu i i szybko ich ubierać, przy okazji szczotkując zęby, czy pijąc kawę. Przy większej wadzie wzroku trudno jest też rano wstać i niewiele widząc dotrzeć do łazienki. Soczewki 24 h całodobowe sprytnie rozwiązują ten problem - niezależnie, czy jest wczesny ranek, środek nocy czy pełnia dnia, zawsze widzi się w nich znakomicie. Pozostaje jednak pytanie - czy soczewki do ciągłego noszenia są dla wszystkich? Specjaliści w rodzaju okulistów czy optometrystów nie polecają ich osobom ze skłonnością do tzw. suchego oka. Jeśli Twoje oko jest często suche, zaczerwienione i nie produkuje dostatecznego nawilżenia, warto zdecydować się raczej na soczewki zdejmowane jednodniowe, dwutygodniowe lub miesięczne, aby Twój narząd wzroku mógł w nocy odpocząć. Jeśli jednak ma się ochotę wybrać soczewki 24H mimo skłonności do wysuszonych oczu, warto dodatkowo używać nawilżających kropli do oczu. Pamiętać także należy o tym, aby przed wyborem swojego ulubionego modelu soczewek przejść podstawowe badania okulistyczne - średnica rogówki, jej wierzchołek czy ostrość widzenia muszą być zbadane przed zdecydowaniem się odpowiedni typ szkieł kontaktowych.

Czy soczewki do ciągłego noszenia można zdejmować?

Są osoby, które kupują soczewki stałe i od czasu do czasu decydują się na ich zdejmowanie, traktując je jak soczewki, które się ściąga.Przy “kontaktach” ściśle przeznaczonych do ich codziennego wyjmowania i zakładania nie ma takiej możliwości - jeśli ktoś spróbowałby utrzymać je na oku przez dłuższy czas, skończyłoby się to suchością, zaczerwienieniem oraz specyficzną “mgiełką”, która pojawiłaby się przed oczami. Gdy używa się szkieł kontaktowych NIGHT & DAY, warto pamiętać o tym, aby nie miały one kontaktu z wodą. Kobiety powinny uważać także podczas malowania, aby nie zostawić na powierzchni soczewki cząstek tuszu.

Czas okularów minął?

Okulary od wieków służyły do korygowania wzroku, występując w różnych modelach o różnych mocach. Gdy jednak na rynku rozgościły się soczewki nowej generacji, wykonane z silikonu i hydrożelu - okulary nie były w stanie wytrzymać ich konkurencji. Soczewki zdecydowanie lepiej spisują się podczas sportu i aktywności - nie spadają, nie przeszkadzają, można poczuć się w nich swobodnie i zupełnie zapomnieć o swojej wadzie wzroku. Nie zaparowują się także wraz z przechodzeniem z pomieszczenia do pomieszczenia o różnej temperaturze, nie odbijają refleksów światła, pozwalają na korzystanie z pełnego pola widzenia oraz nie osiadają na nich krople deszczu. Jeśli chcieliby Państwo zdecydować się na swoje pierwsze soczewki, warto zapoznać się z naszą szeroką ofertą soczewek sferycznych, kolorowych, torycznych czy progresywnych, które dostarczane są przez światowej klasy firmy, w rodzaju Bausch & Lomb czy Johnson & Johnson.