Cena

  • 23,00 zł - 42,00 zł

Krople nawilżające

MonoVision SEE L'EAU EyeCare MoistureDrops 15 ml

SEE L'EAU EyeCare MoistureDrops 15 ml

Cena: 23,00 zł

See L’eau See L’eau EyeCare AloeVera Drops™ 10 ml

See L’eau EyeCare AloeVera Drops™
10 ml

Cena: 42,00 zł

Krople do oczu Blink® Intensive 10ml

Krople do oczu AMO Blink Intensive 10ml

Cena: 24,00 zł

Krople do oczu Blink Contacts® 10ml

Krople do oczu AMO Blink Contacts 10ml

Cena: 25,00 zł

Bausch&Lomb HYAL-DROP Multi 10ml

HYAL-DROP Multi 10ml

Cena: 27,00 zł

Krople nawilżające - Ulga dla oczu

Według specjalistów problem suchego oka dotyczy aż 35% ludzkiej populacji. Są to zarówno osoby bez żadnej wady wzroku, jak i te, które na co dzień muszą nosić okulary bądź soczewki kontaktowe. W związku z tym wzrosło zapotrzebowanie na krople nawilżające, które w żaden sposób nie uszkodzą materiału, z jakiego zostały wykonane kontakty. Warto więc przed ich wyborem dokładnie sprawdzić skład danego produktu. Można również wybrać wysokiej jakości krople od znanych i cenionych producentów. W naszym sklepie mogą znaleźć państwo preparaty takich firm jak MonoVision, LensVision, Bausch & Lomb, Abbott Medical Optics oraz See L’eau EyeCare.

 Skuteczna pomoc dla suchych oczu

 Nie bez powodu nawilżające krople do oczu są nazywane sztucznymi łzami. Można je stosować bez ograniczeń, nie narażając przy tym w żaden sposób gałki ocznej. Głównym składnikiem takich preparatów jest półpłynny żel oparty na metylocelulozie lub kwasie hialuronowym, dzięki czemu doskonale imitują budowę ludzkich łez. Innowacyjne krople nawilżające likwidują uczucie suchości, pieczenia, swędzenia oraz inne podrażnienia oczu. Wśród nich znajdują się specjalne preparaty dla alergików, które w swoim składzie nie posiadają konserwantów. Mogą być one również stosowane w przypadku innych, poważnych schorzeń oczu.

 Stosowanie kropel nawilżających a szkła kontaktowe

 W przypadku osób, które zdecydowały się na noszenie soczewek kontaktowych, należy dokładnie przeanalizować, jakie krople nawilżające są najlepsze. Warto więc sprawdzić, czy w danych preparatach są składniki, które mogą wywołać niepożądane reakcje. Dobrym wyborem będą krople zawierające multi kwas hialuronowy, który jest bezpieczny dla oka i w szybki sposób nawilżą jego powiekę. Należy również unikać produktów z konserwantami, które mogą mieć alergizujące i drażniące działanie. Mogą one bowiem odbarwić i uszkodzić materiał soczewek. W celu ograniczenia takich działań wprowadzono nowoczesne typy opakowań:

●        System „ABAK” – buteleczki z mikrofiltrami, które chronią przed dostaniem się do środka niepożądanych bakterii;

●        System „COMOD” – opakowania, które przy aplikacji kropel nie zaciągają powietrza z zewnątrz;

●        Minimsy – jednorazowe pojemniczki służące do bezpiecznego zakrapiania oczu.

 Krople do oczu – ich wybór i prawidłowa aplikacja

 Krople nawilżające mają na celu łagodzenie różnego rodzaju podrażnień oczu, jednak należy pamiętać o ich prawidłowym aplikowaniu. O ile działanie samego preparatu z reguły nie jest szkodliwe, warto zachować szczególną ostrożność, aby lek nie przedostał się do nosa czy gardła. Niebezpieczne jest również zbyt bliski kontakt buteleczki z gałką oczną. Większość kropel jest dostępna we wszystkich aptekach bez recepty. Jednak pojawiających się stanów zapalnych oczu należy zgłosić się do lekarza, który przepisze krople do oczu likwidujący konkretne objawy. W razie wątpliwości warto również o zdanie spytać farmaceuty. Taki specjalista podpowie, jakie krople są bezpieczne i czy można je stosować w połączeniu z soczewkami kontaktowymi.