5 podstawowych rad

Masz wadę wzroku, a uwielbiasz uprawiać sport? Pewnie masz problem z parującymi szkłami okularowymi, zsuwającymi się z nosa, czy spadającymi raz po raz na podłogę okularami. Jeśli Twoja wada wzroku nie pozwala Ci na ćwiczenia bez jej korygowania, warto pomyśleć o noszeniu na treningach soczewek kontaktowych. Są praktyczne, nie krępują ruchów i pozwalają cieszyć się ze sportowej aktywności. Wystarczy zastosować się do 5 prostych rad!

1. Wizyta u okulisty

Specjalista w dziedzinie wzroku dokładnie zbada Twoje oczy oraz zrobi z Tobą wywiad na temat Twojej codziennej aktywności. Zapyta w jakich okolicznościach chcesz nosić okulary, dowie się ile czasu będzie trwał taki trening. Ma on odpowiednią wiedzę, potrafi określić Twoją krzywiznę oka i z pewnością wybierze soczewki idealnie dopasowane do Twojego oka. Tylko wybierając optymalne soczewki kontaktowe będziesz mógł wiedzieć, że odpowiednio dbasz o wzrok.

Badanie wzroku w twoje soczewki

2. Soczewki jednodniowe – najlepszy wybór na basen

Wszystkie sporty, które oznaczają styczność z wodą, wymagają zastosowania soczewek jednodniowych, które niektórzy określają mianem jednorazowych. Wszystko przez to, że po użyciu po prostu wyrzucasz je do kosza. Pamiętaj, że warto oczy zabezpieczyć dodatkowo googlami do pływania. Choć woda w basenie wydaje nam się krystalicznie czysta, wcale taka nie jest. Podczas wysiłku soczewka może spłynąć z oka – zakładając ją ponownie wprowadzimy do oka zanieczyszczenia.

3. Postaw na soczewki miękkie

Jeśli chodzisz na aerobic, jogging, grasz w tenisa, albo jakąś odmianę gier zespołowych z użyciem piłki, warto pomyśleć o soczewkach miękkich. Są one bardziej elastyczne, lepiej przepuszczają tlen do oka, a w dodatku mocniej przylegają do rogówki oka. Daje to wyższy komfort stosowania oraz pozwala na więcej szaleństwa na boisku.

4. Pamiętaj o filtrze UV

Ten ważny detal pozwoli Ci lepiej chronić Twoje oczy przed skutkami promieniowania ultrafioletowego – zarówno UVA jak i UVB. Pomyśl o tym szczególnie w wypadku, kiedy wybrałeś aktywność na świeżym powietrzu – pływanie na desce surfingowej, nartach, plażowanie, itp. Jeśli połączysz je z markowymi okularami przeciwsłonecznymi, dasz sobie nie tylko pełne zabezpieczenie oczu, ale i komfort niezbędny podczas uprawiania sportu w pełnym słońcu.

5. Lubisz sporty ekstremalne? Wybierz soczewki silikonowo-żelowe

Będzie to rewelacyjny wybór dla osób, które uwielbiają ekstremalne wrażenia. Powinni po nie sięgnąć także osoby, które uprawiają sporty czasochłonne (np. biegi na długie dystanse, maratony, itp.). Pozwolą Ci na pełne skupienie się na tempie biegu, czy marszu. Nie zsuną się z nosa i nie będą parować. Najważniejsze – nie będą zniekształcały obrazu drogi, która jeszcze przed Tobą!

Gwarantujemy, że mądrze dobrane soczewki kontaktowe pozwolą Ci na pełną radość z aktywności fizycznej! Niezależnie od tego, czy będzie to pływanie na basenie, wspinaczka górska, jazda na rowerze, czy może trening na siłowni!

Soczewki męskie dailY man extreme