Wybierając soczewki kontaktowe, które będziemy używać w letnich miesiącach, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Każdy z nas urlop spędza w inny sposób, co będzie warunkowało wybór najlepszych szkieł kontaktowych. Dzisiaj postaramy się podpowiedzieć coś w tej ważnej kwestii.

Jednodniowe soczewki kontaktowe

Optymalny wybór dla osób, które przepadają za aktywnym spędzaniem czasu wolnego. Sprawdzą się zarówno dla osób, które czas spędzają w wodzie, jak i na rowerze, albo ściance wspinaczkowej w górach. Stanowią wygodną alternatywę okularów – zakładasz je rano, a wieczorem po prostu wyrzucasz do kosza. Nie martwisz się ich odpowiednią pielęgnacją, nie musisz mieć przy sobie płynu do czyszczenia, oraz innych akcesoriów. Unikniesz także możliwego zakażenia, kiedy pod szkło kontaktowe dostaną się bakterie, wirusy albo grzyby.

Soczewki nawilżające

Wakacyjne miesiące są obfite w różne warunki pogodowe – nasze oczy muszą zmagać się z upalnymi temperaturami, wiatrem, działaniem zmiennych temperatur, klimatyzacji. Wszystkie te czynniki wpływają na nadmierne przesuszanie się oczu. Odbija się to na komfortowym używaniu szkieł kontaktowych, które zaczynają uwierać (efekt piasku w oczach). Z tego powodu, w upalne dni, powinniśmy pomyśleć o soczewkach kontaktowych, które małą tendencję do wysychania, a tym samym utrzymują oko nawilżone. Najlepiej sprawdzą się modele silikonowo-hydrożelowe, które dodatkowo mają podwyższoną przepuszczalność tlenu, dzięki któremu oczy pozostają białe i zdrowe przez długi czas.

Soczewki z filtrem UV

Ochrona naszych oczu przed promieniowaniem UV powinna być dla nas priorytetem. Na intensywne działanie słońca jesteśmy narażeni szczególnie latem, ale co ciekawe nie tylko w słoneczne dni – promienie UV docierają do nas także poprzez chmury. Stosowanie okularów przeciwsłonecznych to absolutny „must have” latem. Jednak dopiero okulary stosowane z soczewki z filtrem UV pozwolą nam w pełni chronić nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Takie soczewki kontaktowe będą nas chronić dosłownie w każdej sytuacji!